Filtry i wkłady do okapów kuchennych – węglowe i aluminiowe

Okap to bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu powietrze oczyszcza się z oparów powstałych podczas gotowania, a także usuwany jest nadmiar wilgoci i zapachy kulinarne. Sercem okapu jest odpowiednio dobrany filtr. Jednymi z najpopularniejszych, a także najczęściej wybieranych są filtry węglowe. Dzięki działaniu cząsteczek węgla akt...

Okap to bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu powietrze oczyszcza się z oparów powstałych podczas gotowania, a także usuwany jest nadmiar wilgoci i zapachy kulinarne. Sercem okapu jest odpowiednio dobrany filtr. Jednymi z najpopularniejszych, a także najczęściej wybieranych są filtry węglowe. Dzięki działaniu cząsteczek węgla aktywnego stosowanie filtrów do okapów kuchennych zapewnia najwyższy stopień pochłaniania zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Regularne używanie okapu z odpowiednim filtrem to gwarancja, że w kuchni, jak i w całym domu unosić się będzie tylko kuszący aromat przyrządzanych potraw.

Oferujemy zamienne filtry do okapów w świetnych cenach. Są łatwe w montażu i pasują do urządzeń takich marek jak AMICA, MASTERCOOK, TEKA oraz wielu innych. Aby pochłaniacz zachował maksymalną wydajność i efektywność pracy, a cała instalacja pracowała bez zastrzeżeń przez długi czas, należy dokonywać regularnej wymiany zainstalowanych w nim filtrów. W przypadku standardowej eksploatacji pochłaniacza wkład należy wymieniać co 3-4 miesiące.

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania na temat tej serii produktów oraz dobiorą odpowiedni filtr pod konkretny okap.

Kuchnia to serce domu. Spędzając w niej wiele czasu, chcielibyśmy cieszyć się nie tylko dobrym jedzeniem, ale także przyjemnymi zapachami. Częste gotowanie wiąże się jednak z oparami i nadmiarem wilgoci, które towarzyszą przyrządzaniu naszych ulubionych potraw.

Dlatego tak ważne jest nie tylko dobranie do naszej kuchni odpowiedniego pochłaniacza, ale także filtrów do okapu. Właściwie dopasowane filtry do okapu zneutralizują nieprzyjemne zapachy oraz pomogą nam pozbyć się z kuchni nadmiaru wilgoci wytwarzanej podczas gotowania.

Jeżeli naszym głównym celem jest neutralizacja zapachów, możemy zdecydować się na zamienne filtry do okapu wyposażone we wkład węglowy, który dzięki działaniu aktywnego węgla zneutralizuje nieprzyjemne zapachy unoszące się w naszej kuchni. Wkłady do okapu kuchennego zatrzymują związki toksyczne znajdujące się w parze wodnej, a przepuszczają wyłącznie świeże powietrze.

Okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Podczas gotowania wytwarzamy wiele oparów i zapachów, których nie chcemy czuć przez następne parę dni. Okap oczyszcza powietrze z wszelkich woni i oparów powstałych podczas gotowania, a ponadto usuwa z pomieszczenia nadmiar wilgoci. Aby było to jednak możliwe, niezbędny jest wspomniany zamienny filtr węglowy do okapu kuchennego — FRANKE, AMICA, BEKO, BOSCH czy inni producenci takie właśnie filtry do pochłaniaczy kuchennych proponują.

Odpowiednio dobrany filtr do okapu pochłania nie tylko wilgoć, ale także nieprzyjemne zapachy. Filtr do okapu z wkładem węglowym będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które skutecznie chcą się pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Zawarty w nim węgiel neutralizuje nieprzyjemne bądź zbyt intensywne zapachy unoszące się w naszej kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zamiennych filtrów do okapu.

Jakie są zalety filtrów do okapu?

Oferowane przez nas zamienniki to filtry do okapu, które są łatwe w montażu i wydajne. Jeżeli chcemy, aby pochłaniacz zachował maksymalną wydajność i efektywność, musimy pamiętać o regularnej wymianie zainstalowanych w nim filtrów do okapu. Przy standardowej eksploatacji filtry do okapu należy wymieniać co 3-4 miesiące. Obecnie coraz więcej pochłaniaczy wyposażonych jest we wskaźnik pokazujący nam poziom zużycia filtra. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż jest to cenna wskazówka sygnalizująca, kiedy powinniśmy wymienić nasz filtr.

Gotowanie w kuchni wyposażonej w odpowiedni okap staje się przyjemnością. Jego najważniejszym elementem jest filtr do okapu, który oczyszcza powietrze z intensywnych zapachów, nadmiaru pary wodnej oraz drobinek tłuszczu powstających podczas gotowania. Prawidłowe działanie kuchennego okapu gwarantują filtry do okapu, które muszą być dopasowane do konkretnego urządzenia.

Okapy dostępne na rynku z reguły pracują w dwóch trybach – jako wyciąg lub pochłaniacz. Uzależnione to jest od warunków montażowych w kuchni. W przypadku obu funkcji podstawową rolę w urządzeniu odgrywa filtr do okapu.

Filtry do okapu są jednym z najważniejszych elementów odprowadzających zanieczyszczenia z powietrza w naszej kuchni. Dzieli się je na dwa rodzaje: filtry tłuszczowe i filtry węglowe. Pierwszy rodzaj filtrów do okapu służy absorbowaniu tłuszczu, który został pochłonięty przez okap. Różnią się pomiędzy sobą wydajnością oraz terminem zużycia, po którego osiągnięciu należy je wymienić.

Filtry do okapu mogą przynieść nam wiele korzyści. Warto zastanowić się nad zakupem.

Filtr do okapu węglowy sprawia, że powietrze w kuchni jest wolne od tłuszczu i zanieczyszczeń. Jego jakość uzależniona jest m.in. od wielkości kuleczek węgla aktywnego. Aby działał skutecznie, należy uruchomić go tuż po rozpoczęciu gotowania bądź smażenia. Filtr do okapu węglowy składa się z niewielkich kuleczek węgla aktywnego o właściwościach absorpcyjnych. Wszelkie opary powstające na przykład podczas gotowania trafiają do filtra. Następnie, przechodzące przez niego związki toksyczne przyklejają się do kuleczek, a okap kuchenny wyrzuca oczyszczone przez filtr węglowy powietrze na zewnątrz. Dzięki temu jest ono czyste i świeże. Filtry węglowe do okapów kuchennych montuje się zazwyczaj na filtrze aluminiowym (służącym do wyłapywania cząsteczek tłuszczu) lub na silniku okapu. Filtry do okapu to urządzenia, które zapewnią nam czyste powietrze w kuchni, wolne od nieprzyjemnych woni, tłuszczu i gorąca.

Czy okap jest nam potrzebny?

Okap kuchenny z odpowiednimi filtrem do okapu to nieoceniona pomoc w dbaniu o czystą kuchnię. W końcu wentylacja w tym pomieszczeniu odgrywa nadrzędną rolę. Ale czy okap wyposażony w filtry jest nam tak naprawdę potrzebny?

Wszystkie nasze kulinarne eksperymenty generują opary, które mają wysoką zawartość tłuszczu, wilgoci, a często także nieprzyjemny zapach. Okap z filtrem jest w stanie odprowadzić na zewnątrz wszystkie nieprzyjemne dla nas skutki gotowania. Słaba wentylacja z kolei sprawia, że opary osiadają na ścianach, meblach, urządzeniach oraz ubraniach. Przebywanie w takich warunkach wpływa na nasze zdrowie – tłuszcz i wilgoć są najlepszym środowiskiem do rozwoju grzybów, bakterii, pleśni oraz drobnoustrojów. Dlatego właśnie niezbędne jest dobranie okapu z odpowiednimi filtrem. Stosowanie okapów najlepszej jakości sprawi, że mieszkanie zostanie pozbawione kulinarnej woni, a samo pomieszczenie kuchenne stanie się czyste, bezpieczne i zdrowe.

Zastosowanie okapu z dobrze dobranym filtrem

Okap kuchenny ma wiele istotnych zadań do spełnienia, przede wszystkim urządzenie wyposażone w odpowiednie filtry do okapu chłonie parę wodną i usuwa uciążliwe, nieprzyjemne zapachy. Okap uwalnia także powietrze od szkodliwych gazów, oparów oraz drobin tłuszczu. Okap może działać w dwóch trybach, jako wyciąg bądź pochłaniacz, w którym oczyszczone powietrze wraca do kuchni po przefiltrowaniu. Wbrew pozorom okap może stanowić naprawdę piękną ozdobę naszej kuchni.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na okapy rośnie też świadomość faktu, jak ważną rolę odgrywają w tych urządzeniach filtry. Nieważne, czy okap pracuje w trybie wyciągu, czy pochłaniacza, to właśnie filtr do okapu jest jednym z jego newralgicznych elementów. Od niego zależy, czy Państwa urządzenie będzie działało prawidłowo.

Jakie mamy rodzaje filtrów do okapu?

Każdy okap — bez względu na producenta (np. FRANKE, BOSCH czy AMICA) — może wymagać innego wkładu węglowego. Niekiedy filtr węglowy jest uniwersalny i wówczas nie trzeba dopasowywać go do konkretnego modelu. Co więcej, szukając odpowiedniego filtra, spotkamy się z dwoma rodzajami, którymi są filtry aluminiowe oraz węglowe. Jakie różnice istnieją pomiędzy nimi? Filtr do okapu aluminiowy pracuje w obu trybach, a jego głównym zadaniem jest wyłapywanie z powietrza cząsteczek tłuszczu, które wytwarzają się w procesie gotowania. Taki filtr do okapu nazywany jest przeciwtłuszczowym. Jest łatwy w czyszczeniu, gdyż wystarczy wsadzić go do zmywarki. Producentem, który oferuje wspomniany filtr przeciwtłuszczowy do okapu, jest m.in. FRANKE.

Filtry do okapu węglowe działają w trybie pochłaniacza, a ich zadaniem jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą gotowaniu. Jednakże, w odróżnieniu od filtra aluminiowego, jest to produkt eksploatacyjny i należy go regularnie wymieniać.

Większość zamiennych filtrów do okapu dostępnych w naszym sklepie internetowym posiada wkład węglowy, który nie tylko oczyszcza powietrze, ale także neutralizuje nieprzyjemne zapachy wytwarzane przez nas w procesie gotowania. Filtry do okapu dostępne na naszej stronie pasują do wielu urządzeń, znajdą Państwo u nas zamienniki, a także modele dopasowane do konkretnych urządzeń. Nasza oferta obejmuje filtr do okapu dopasowany do urządzeń takich producentów, jak MASTERCOOK, TEKA, AKIPO, AMICA i wielu innych. Każdy klient znajdzie u nas filtry do okapu dostosowane do swoich potrzeb, preferencji oraz używanego urządzenia. W kwestii dopasowania odpowiedniego filtra do okapu warto kierować się wskazaniami producenta urządzenia, którego używamy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wiernych oryginałom filtrów do okapu. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Jak zbudowane są filtry do okapów?

Pierwszym omawianym rodzajem są filtry do okapu aluminiowe. Każdy model okapu dostępny na rynku jest standardowo wyposażony w filtr metalowy. Ma on postać siateczki montowanej od spodu urządzenia. Zaletą tego typu filtrów jest to, że można je wyciągnąć i umyć w zmywarce. Filtr do okapu aluminiowy oczyszcza powietrze z wszelkich brudnych cząsteczek. Nieczystości zawarte w rozgrzanym powietrzu w starciu z chłodniejszą powierzchnią wytrącają się i osadzają na filtrze. Nieprzyjemne zapachy wędrują rurą wentylacyjną do komina, a nim poza kuchnię. Filtry metalowe warto czyścić przynajmniej raz w miesiącu.

Filtry do okapu ze stali nierdzewnej to pozostała część filtrów montowanych w okapach kuchennych. Wykonywane są ze stali nierdzewnej chromoniklowej. Wykorzystuje się je zazwyczaj w droższych modelach okapów.

Filtr do okapu węglowy można dokupić dodatkowo. Jest niezbędny, jeżeli okap nie jest podłączony do wentylacji i działa w trybie pochłaniacza. Filtry do okapu węglowe umieszczamy zawsze po filtrach aluminiowych. Często położone są bezpośrednio na nich i mają taki sam rozmiar.

Można także zdecydować się na połączenie filtra do okapu węglowego z aluminiowym. W tej sytuacji, w środku filtra metalowego znajduje się warstwa węglowa, na zewnątrz otulona siatką aluminiową. Jeśli jest grubszy, można go myć w zmywarce.

Nowością są filtry plazmowe, które oczyszczają nasze powietrze z wszelkiego rodzaju szkodliwych cząsteczek. Używamy ich, gdy okap pracuje w trybie pochłaniacza. Montowane na wylocie silnika, uruchamiają się automatycznie, gdy sensory wyczują ruch powietrza. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty filtrów do okapu przedstawionych w naszym sklepie internetowym.

Najskuteczniejsze filtry do okapu to te posiadające wkład z węgla aktywowanego. W filtrach do okapu to drobne cząsteczki węgla występujące zazwyczaj w formie granulatu. Sam węgiel to substancja, która składa się z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej bądź w postaci drobnokrystalicznego grafitu. Węgiel w filtrach do okapu został przetworzony tak, aby zapewnić jak największą porowatość. Jest to substancja o niezwykle dużej, w stosunku do wagi, powierzchni. Na zaledwie jeden gram tej substancji przypada ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni, a nawet ponad 2000 m². Duża powierzchnia węgla w filtrach do okapu pozwala na powstrzymywanie znacznej ilości zanieczyszczeń i alergenów. Zachęcamy do przekonania się na własną rękę, jak filtr węglowy do pochłaniacza kuchennego skutecznie wpływa na powietrze w naszej kuchni.

Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów