Wkład mechaniczny, filtrujący wodę na warstwie włókniny polipropylenowej. Usuwa z wody nie rozpuszczone w niej zanieczyszczenia i zawiesiny, chroniąc instalację wodną lub kolejne stopnie filtracji przez piaskiem, mułem i szlamem.

Wkłady filtrujące polipropylenowe PS10, zapewniają filtrację z dokładnością do 10 mikronów, co jest wystarczającym zabezpieczeniem w przypadku wstępnej filtracji na instalacji wodnej oraz wstępnej filtracji wody w kuchennych filtrach.

Wkład pasuje do większości filtrów kuchennych, bez względu na producenta. Producent utrzymuje wysoki standard i typowe wymiary.

Włóknina polipropylenowa (pianka polipropylenowa) zatrzymuje zanieczyszczenia zarówno na powierzchni wkładu oraz w całej strukturze.

Żywotność wkładu: do 14 tys. litrów lub do 6 miesięcy
Wydajność maksymalna: do 20 litrów na minutę
Wysokość: 10 cali
Średnica: 2,5 cala

Oczyszczanie wody to bardzo ważny proces, który powinien zostać przeprowadzony dokładnie. Każdy z nas chce, żeby woda używana w naszym domu była czysta, dlatego też warto zadbać o odpowiednie systemy oczyszczania wody wyposażone w filtry, m.in. filtr piankowy.

Wysokiej jakość filtr piankowy nie tylko oczyszcza wodę z bakterii, ale usuwa także nieprzyjemny zapach i zły smak. Zazwyczaj stosujemy je na końcowym odcinku oczyszczania wody, w systemach podzlewowych lub przy odwróconej osmozie.

Filtr piankowy jest często używany w domostwach, przede wszystkim z uwagi na fakt zapewniania perfekcyjnej filtracji wody przy niskim spadku ciśnienia. Po zamontowaniu staje się on pierwszym etapem filtracji wody pitnej oraz ogólnoużytkowej. Dodatkowo filtr piankowy jest odporny na chemikalia oraz rozwój mikroorganizmów. Materiał filtrujący to poliuretan, w którym można wykonać odpowiedniej wielkości przestrzenie, które odpowiadają za dokładność filtracji. Warto zastosować w domu sprawdzone rozwiązania i zapewnić sobie dobrej jakości wodę.

Każdy z nas chciałby mieć w domu czystą, dobrej jakości wodą. Większość z nas zna problemy takie jak, wysuszona skóra po zastosowaniu zbyt chlorowanej wody. Da się tego uniknąć, jeżeli zdecydujemy się na używanie filtrów piankowych.

Filtry piankowe wysokiej jakości usuwają z wody nieprzyjemne zapach i zły smak oraz eliminują bakterie znajdujące się w wodzie. Sedymentacyjne filtry z pianki polipropylenowej usuwają zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie już od wielkości jednego mikrona.

Filtry piankowe tworzy się w procesie rozdmuchiwania stopionego polimeru. Celem jest wytworzenie włóknistych wstęg poprzez zastosowanie dużej prędkości powietrza. Technologia ta sprawia, że filtry piankowe stosowane są zazwyczaj jako pierwszy etap filtracji wody pitnej i ogólnoużytkowej, ponieważ ta technologia nie wpływa na ciśnienie wody w kranach.

Filtry piankowe są odporne na chemikalia i usuwają wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, aby cieszyć się na co dzień czystą wodą.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty