Wkład mechaniczny, filtrujący wodę na warstwie włókniny polipropylenowej. Usuwa z wody nie rozpuszczone w niej zanieczyszczenia i zawiesiny, chroniąc instalację wodną lub kolejne stopnie filtracji. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych usuwając:

  • piasek
  • szlam rzeczny
  • muł
  • rdzę
  • pyłki kwiatowe
  • mikroorganizmy 
  • pył węglowy 
  • inne osady
Wykonane są z włókna polipropylenowego napylanego metodą meltblown.
Duża gęstość wkładów pozwala na wyeliminowanie z wody zanieczyszczeń o wielkości 5 mikronów  (1 mikron = 0,001 milimetra).
 
Odporne są na działanie chemikaliów i rozwój bakterii. Przeznaczone są do 20″ obudów filtrów domowych i filtrów molekularnych (R.O.).

wkład 20" sedymentacyjny piankowy

Max ciśnienie 6 Bar
Temperatura pracy do 38 stopni celsjusza
Żywotność 6 miesięcy (lub 12000 l)

Wydajność filtracji 15 l /min
Przeznaczony jest do 20" obudów filtrów domowych i molekularnych.

Filtr do wody piankowy wykonany jest z polipropylenu. Jakość wykonania ma w tym przypadku wpływ na dokładność filtracji wody, która przez niego przepływa.

Każdy z nas chciałby mieć czystą, smaczną wodę bez metalicznego posmaków i białej zawiesiny tak często widocznej w naszych czajnikach. Filtr do wody piankowy usuwa z wody zanieczyszczenia i zawiesiny, które nie są w stanie się rozpuścić. Dzięki takiemu działaniu chroni on naszą instalację wodą i sprzęty AGD, takie jak, zmywarka, zmywarka, ekspres do kawy czy zwykły czajnik.

Działając w ten sposób filtr do wody piankowy oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych usuwając z niej piasek, szlam rzeczny, muł, rdzę, pył węglowy, jony metali oraz inne osady gwarantując nam bardziej miękką i czystą wodę. Duża gęstość wkładów daje możliwość wyeliminowania z wody zanieczyszczeń, których wielkość plasuje się na stopie około 5 mikronów. Ponadto piankowy filtr do wody jest odporny na działanie chemikaliów i rozwój bakterii dzięki czemu jego żywotność można uznać za dość długą.

Zakup filtr do wody piankowy zależy od jakości pochodzenia wody w naszym systemie wodociągowym. Jest ona już wcześniej uzdatniania więc czasami wystarczy prosty filtr do wody piankowy pozbawiający ją zapachu chloru. W domach korzystających z własnych ujęć często konieczne jest stosowanie kilku filtrów do wody pitnej.

Przed zakupem filtr do wody piankowy warto wykonać badania. Taką usługę oferują stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz firmy zajmujące się doborem i montażem filtrów do wody. Ponadto mieszkańcy domów podłączonych do lokalnej sieci wodociągowej mogą mieć pewność, ze dostarczana im woda jest wcześniej oczyszczana i uzdatniana. W takiej sytuacji nie istnieje potrzeba badanie jej na zawartość bakterii bądź innych zanieczyszczeń organicznych. Przed zamontowaniem filtr do wody piankowy warto jednak sprawdzić twardość wody, czyli zawartość rozpuszczonych w niej soli. Ich duża twardość niekorzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów, do mycia i prania zużywa się wtedy więcej detergentów, a sprzęty AGD ulegają szybszemu zużyciu. Dobrze więc zastosować filtr zmiękczający wodę.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty