PureVent Filters oferuje Państwu filtry do klimatyzacji, wentylacji, rekuperacji.

Tanie filtry powietrza

Znaczne zanieczyszczenie powietrza wiąże się z podejmowaniem pewnych decyzji. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób ochronić domowników przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. W tym celu wielu z nas instaluje w domu rekuperatory.

Rekuperator skonstruowany jest z dwóch wentylatorów służących do wywiewania i nawiewania powietrza oraz z zaizolowanego wymiennika ciepła. Głównym elementem odpowiedzialnym za oczyszczanie powietrza są filtry powietrza. W budynkach wyposażonych w system rekuperacji powietrze nawiewane do budynku oczyszczone jest zarówno z pyłu zawieszonego, sadzy oraz większych bakterii.

Filtry powietrza zamontowane w rekuperatorze zatrzymują wszystkie rodzaje pyłów, sadzę, mgłę olejową i zarodniki grzybów, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Rekuperatory z wysokiej jakości filtrami powietrza, w tym z filtrem węglowym, zatrzymują zanieczyszczenia równie skutecznie co oczyszczacz powietrza. Regularna wymiana filtrów powietrza w rekuperatorze jest gwarantem oczyszczonego powietrza w budynku.

Jakość powietrza w naszym domu przekłada się na nasze samopoczucie, stan zdrowia i kondycję ogólną. Wietrzenie czy też nawiew powietrza zewnętrznego nie jest w stanie sprostać potrzebom osoby, która chce mieć w domu naprawdę czyste powietrze. W związku z tym powietrze poddaje się procesowi filtracji, czyli oczyszczenia. Do tego celu używa się filtry do powietrza, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także zabezpieczają instalację do transportu powietrza przed zanieczyszczeniami

Filtry powietrza mają bardzo duże znaczenie w prawidłowym działaniu rekuperatora. Zatrzymują one większość zanieczyszczeń, dlatego też dość często się brudzą, a ich stan należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu. Filtry powietrza, które zatrzymują większość niechcianych w domu elementów, takich jak owady, zanieczyszczenia czy kurz. Rodzaj filtry powietrza użytkownik może dopasować do własnych potrzeb, na przykład, pod względem mniejszej lub większej przepuszczalności. Jeśli chodzi o wymianę filtry powietrza jej częstotliwość zależna jest od wielu czynników, takich jak, pora roku czy ilość zanieczyszczeń w miejscu naszego zamieszkania. Bardzo ważnym elementem jest regularna kontrola stanu ich zanieczyszczenia.

Głównym zadaniem centrali wentylacyjnej w instalacjach jest zapewnienie wymiany i obróbki powietrza. Zajmuje się tłoczeniem, filtrowaniem, podgrzewaniem lub schładzaniem powietrza. Dlatego tak ważne jest dbanie o filtr do centrali wentylacyjnej oraz o jego regularną wymianę.

Centrale wentylacyjne mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, obiektach handlowo-usługowych, jak i przestrzeniach przemysłowych. Ich głównym zadaniem jest obróbka powietrza co w dużym stopniu umożliwiają im, odpowiednio dobrany, filtr do centrali wentylacyjnej.

Filtry do central wentylacyjnych służą nie tylko do procesu oczyszczania powietrza, jedną z ich funkcji jest ochrona instalacji przed zanieczyszczeniami, które mogłyby powodować nieprawidłowości w jej działaniu. Filtry do central wentylacyjnych służą zapewnieniu ochrony przed zanieczyszczeniami, które mogą prowadzić do nieprawidłowości w działaniu instalacji i jej poszczególnych elementów oraz mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Służą one zapewnieniu odpowiedniej jakości powietrza użytkownikom przebywającym w pomieszczeniach, do których poprowadzona została instalacja.. Dobrze dobrane służą zapewnieniu dobrej jakości powietrza użytkownikom przebywającym w pomieszczeniach, do których została poprowadzona instalacja.

Wymiana filtr do centrali wentylacyjnej jest bardzo istotnym elementem podczas jej użytkowania. Częstotliwość wymiany zależy od warunków w jakich centrala jest używana. Duże zapylenie i zanieczyszczenie powietrza wokoło sprzyjają częstszemu wymienianiu filtry do central wentylacyjnych. Należy pamiętać o regularnej kontroli filtr do centrali wentylacyjnej, aby zapobiec uszkodzeniu centrali.

 • Komplet 2 filtrów kasetowychWymiary: 450x250x50Klasa filtracji wg EN 779:2012 : filtracja F7Ramka filtra z blachy stalowej ocynkowanejWkład filtra wzmocniony siatką

  0 Recenzje
  115,00 zł
  Wysyłka w ciągu 2-3 dni roboczych
 • Filtr kasetowy 1 szt. do centrali wentylacyjnej BERLUF DAYTONA 250 oraz BERLUF DAYTONA 350. Filtr klasy filtracji G4/EU4 w ramie kartonowej.

  0 Recenzje
  35,00 zł
  Wysyłka w ciągu 2-3 dni roboczych
 • Komplet 2 filtrów płaskich o wymiarach 370x170 klasy G4/EU4 pasujących do centrali wentylacyjnych KLIMOR/KLIMATHERM KCX 300. Filtry typu fan - coil.

  0 Recenzje
  31,10 zł
  wysyłka w ciągu 48 h
 • Filtr kasetowy 1 szt. Wymiary: 1160x490x80Klasa filtracji wg EN 779:2012 : filtracja wstępna G4Ramka filtra z blachy stalowej ocynkowanejWkład filtra wzmocniony siatką po jednej stronie.

  0 Recenzje
  151,29 zł
  Wysyłka w ciągu 2-3 dni roboczych
 • Filtr - formatka filtracyjnaWymiary: 295x500Klasa filtracji wg EN 779:2012 : filtracja wstępna G4Konstrukcja: mata filtracyjna docięta na wymiar

  0 Recenzje
  9,00 zł
  wysyłka w ciągu 48 h
 • Filtr - formatka filtracyjnaWymiary: 285x306Klasa filtracji wg EN 779:2012 : filtracja wstępna G4Konstrukcja: mata filtracyjna docięta na wymiar

  0 Recenzje
  7,00 zł
  wysyłka w ciągu 48 h
 • Filtr kasetowy do central VALLOX 145 MV R   Konstrukcja filtra kasetowego: Do wyboru : ramka stalowa lub ramka kartonowa  

  0 Recenzje
  90,50 zł
  Wysyłka w ciągu 48 godzin !!!
 • Filtr kasetowy 1 szt. do centrali wentylacyjnej BERLUF DAYTONA 250 oraz BERLUF DAYTONA 350. Filtr klasy filtracji G4/EU4 w ramie metalowej.

  0 Recenzje
  37,52 zł
  Wysyłka w ciągu 2-3 dni roboczych
 • Filtr kasetowy 1 szt. Wymiary: 742x253x94Klasa filtracji wg EN 779:2012 : M5Ramka filtra do wyboru: kartonowa lub metalowaWkład filtra: mata filtracyjna MiniPleat Zamiennik: PF VTC/VTR 700 M5

  0 Recenzje
  175,28 zł
  Wysyłka w ciągu 2-3 dni roboczych