Zmiękczanie wody polega na usuwaniu z niej, głównie, jonów wapnia. Podstawowym sposobem służącym do zmiękczania wody w warunkach domowych jest zainstalowanie zestawów filtrów narurowych wyposażonych w filtr zmiękczający. To rozwiązanie jest, jednakże problematyczne z uwagi na konieczność częstej wymiany wkładu. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie centralnego filtru zmiękczającego wodę, który, mimo wyższego kosztu zakupu jest obecnie najlepszym rozwiązaniem do zmiękczania wody w całej instalacji.

Wysoka wydajność filtra zmiękczającego pozwala na uzyskanie miękkiej wody w całej instalacji domu. Takie rozwiązanie chroni, zarówno instalację, armaturę jak i sprzęty AGD, przed osadzającym się kamieniem. Jeżeli chcemy zmiękczyć wodę tylko w jednym punkcie, do celów spożywczych, idealnym rozwiązaniem będzie kupno filtrów odwróconej osmozy. Usuwają one z wody węglan wapnia, który jest podstawową przyczyną osadzania się białego nalotu w czajnikach, ekspresach do kawy czy nawilżaczach powietrza.

 • Filtr prysznicowy z wkładem zmiękczającym wypełniony dużą ilością złoża węgla aktywnego. Filtr usuwa związki chloru i metale ciężkie z wody - zmiękczając ją. 

  0 Recenzje
  48,00 zł
  Dostępność
 • wkład WFSH-S to wysokiej jakości filtr prysznicowy do filtra prysznicowego z wymiennym wkładem. Wypełniony jest węglem aktywnym z łupin orzechów kokosowych. Przyłącze1/2"Żywotność 3000 L 6 m-cyMax.

  0 Recenzje
  14,00 zł
  Dostępność
 • Filtr WFSH-S to wysokiej jakości filtr prysznicowy. Wypełniony jest węglem aktywnym. Wymiary (wys. x śred.)12 x 7 cmPrzyłącze1/2"Żywotność 3000 L 6 m-cyMax. ciśnienie 6 barMax. przepływ 4,8

  0 Recenzje
  33,50 zł
  Dostępność