Zmiękczanie wody polega na usuwaniu z niej, głównie, jonów wapnia. Podstawowym sposobem służącym do zmiękczania wody w warunkach domowych jest zainstalowanie zestawów filtrów narurowych wyposażonych w filtr zmiękczający. To rozwiązanie jest, jednakże problematyczne z uwagi na konieczność częstej wymiany wkładu. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie centralnego filtr zmiękczający wodę, który, mimo wyższego kosztu zakupu jest obecnie najlepszym rozwiązaniem do zmiękczania wody w całej instalacji.

Wysoka wydajność filtr zmiękczający pozwala na uzyskanie miękkiej wody w całej instalacji domu. Takie rozwiązanie chroni, zarówno instalację, armaturę jak i sprzęty AGD, przed osadzającym się kamieniem. Jeżeli chcemy zmiękczyć wodę tylko w jednym punkcie, do celów spożywczych, idealnym rozwiązaniem będzie kupno filtrów odwróconej osmozy. Usuwają one z wody węglan wapnia, który jest podstawową przyczyną osadzania się białego nalotu w czajnikach, ekspresach do kawy czy nawilżaczach powietrza.

Czy warto stosować filtr zmiękczający?

Filtr zmiękczający jest polecany szczególnie osobom skłonnym do alergii bądź zmagającym się z chorobami skóry. W takich sytuacjach warto zawczasu zdecydować się na zakup urządzenia. Filtr zmiękczający przydaje się również w sytuacjach, gdy woda jest pozbawiona walorów smakowych i robi się mętna. Zmiękczanie wody nie jest co prawda tanie, warto jednak zdecydować się na ten krok. Nasze zdrowie powinno mieć nadrzędną wartość, warto jednak dokładnie przemyśleć zakup filtr zmiękczający.

Filtr zmiękczający należy dopasować na podstawie wyników analizy wody. W innym razie nie będzie on odpowiedni do naszej sieci wodociągowej i może to skutkować problemami. Żelazo w wodzie jest w nadmiarze szkodliwe dla naszego organizmu, może odkładać się w tkankach i powodować dodatkowo suchość skóry i stany zapalne w jej obrębie. Filtry zmiękczający różni się pomiędzy sobą producentem oraz wymiarami.

 • Filtr prysznicowy z wkładem zmiękczającym wypełniony dużą ilością złoża węgla aktywnego. Filtr usuwa związki chloru i metale ciężkie z wody - zmiękczając ją. 

  0 Recenzje
  48,00 zł
  Dostępność
 • wkład WFSH-S to wysokiej jakości filtr prysznicowy do filtra prysznicowego z wymiennym wkładem. Wypełniony jest węglem aktywnym z łupin orzechów kokosowych. Przyłącze1/2"Żywotność 3000 L 6 m-cyMax.

  0 Recenzje
  14,00 zł
  Dostępność
 • Filtr WFSH-S to wysokiej jakości filtr prysznicowy. Wypełniony jest węglem aktywnym. Wymiary (wys. x śred.)12 x 7 cmPrzyłącze1/2"Żywotność 3000 L 6 m-cyMax. ciśnienie 6 barMax. przepływ 4,8

  0 Recenzje
  33,50 zł
  Dostępność