Zestaw filtrów do odkurzaczy ZELMER seria 819, 719, 

Kupując 1 komplet otrzymasz zestaw 5 filtrów.

Filtry są przeznaczone do odkurzacza Zelmer Aquario typ 819

W skład zestawu wchodzą:
Filtr wstępny typ 719.0060
Ramka z pianką typ 719.0148
Filtr chłodzący typ 719.0055
Filtr hepa typ 719.0150

Filtr wlotowy typ 819.0133

Odkurzacze, podobnie jak inne sprzęty wykorzystywane przez nas w gospodarstwie domowym stają się coraz nowocześniejsze. Ich rozmiar się zmniejsza, natomiast moc rośnie. Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienne. Są to zasady, dzięki którym żywotność naszego odkurzacza Zelmer, i nie tylko, zostanie przedłużona.

Wybierając odpowiedni dla nas odkurzacz zwracamy uwagę na wiele elementów. Jednym z nich jest dostępność w sklepach kompatybilnych z nim filtrów. Sprawdzamy czy w razie potrzeby łatwo dostaniemy odpowiednie elementy. Mamy do wyboru filtr do odkurzaczy Zelmer w wersji papierowej, tekstylnej, piankowej, gąbkowej czy HEPA.

Filtrów do odkurzaczy Zelmer jest wiele. Przeglądając ofertę każdy użytkownik znajdzie model pasujący do urządzenia, którym się posługuje. Dobierając odpowiedni filtr do odkurzaczy Zelmer powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary, ale także funkcje. Czy jest to filtr wlotowy czy wylotowy?

Podobnie jak wszystkie filtry, także filtr do odkurzaczy Zelmer dzielą się na wlotowe i wylotowe. Czym się różnią? Główną funkcją filtra wlotowego jest ochrona silnika przed pyłami i kurzem z zasysanego powietrza. Filtr wylotowy z kolei cechuje się zapobieganiem przed wydostaniem się zanieczyszczeń na zewnątrz. Wylotowy filtr do odkurzacza Zelmer ma szczególną wartość, gdy wśród domowników przebywają alergicy. Obecnie większość odkurzaczy na rynku wyposażona jest w oba filtry.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o odpowiednim doborze filtr do odkurzacza Zelmer. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów wykonanych z różnych materiałów, papieru, tworzyw sztucznych, pianek, gąbek itd. Kupując taki filtry do odkurzaczy Zelmer warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Czy bardziej zależy nam na bezproblemowej wymianie czy może na tym, aby był to filtr wielokrotnego użytku?

Należy także na bieżąco kontrolować w jaki stanie jest filtr, mniej więcej raz w miesiącu warto go wyjąć i jeżeli jest to możliwe, umyć. Jeżeli filtr do odkurzacza Zelmer, którego używamy nie nadaje się do mycia, zaleca się wymianę raz do roku.

Aby zarówno odkurzacz, jak i filtr, służył nam przez długi czas warto unikać odkurzania takich zanieczyszczeń jak gips, mąka, kakao czy cukier puder. Zatykają one zarówno pory filtrów jak i worka na kurz.

W zdecydowanej większości nowoczesnych odkurzaczy, nie tylko tych przeznaczonych dla alergików, możemy spotkać filtr do odkurzaczy Zelmer HEPA. Dzięki filtr do odkurzacza Zelmer powietrze wylatujące z urządzenia jest maksymalnie oczyszczone z wszelkich brudów i bakterii. Zastosowanie tych filtrów, które mają działanie dezynfekujące pozwala podnieść efektywność i dokładność odkurzania i prania.

Filtr HEPA został opracowany przez NASA i początkowo miał służyć przed promieniowaniem radioaktywnym. Dość szybko okazało się, że można go wykorzystać również w wielu urządzeniach opierających swoje działanie na cyrkulacji powietrza. Filtr do odkurzaczy Zelmer HEPA ma specjalną, najczęściej trzywarstwową budowę i zrobiony jest z spiekanego szkła, dzięki czemu filtr do odkurzaczy Zelmer HEPA umożliwiają zatrzymywanie wielu zanieczyszczeń, w tym:

  • Pyłów
  • Bakterii, zarodników, grzybów i wirusów
  • Pyłków kwiatów i drzew, roztoczy

Jaka jest żywotność filtr do odkurzacza Zelmer HEPA?

Najczęściej jest ona określona przez producenta. Może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. Na wytrzymałość filtr do odkurzaczy Zelmer HEPA ma wpływ wiele czynników: od jakości i rodzaju urządzenia, poprzez sposób eksploatacji, aż po jakość powietrza w miejscu użytkowania. Jeżeli zależy nam na wydłużeniu żywotności filtr do odkurzacza Zelmer HEPA warto rozważyć zastosowanie dodatkowego filtra wstępnego, który wyłapie większe zanieczyszczenia i odciąży w ten sposób nasz filtr. Niekiedy producenci dają także możliwość mycia i odkurzania filtr do odkurzaczy Zelmer HEPA. Pozwala to na usunięcie z ich powierzchni większych, nie związanych z nimi trwale zanieczyszczeń. Jednakże jeżeli producent filtra nie przewidział możliwości konserwacji, oznacza to, że po określonym czasie element należy wyjąć i wyrzucić, a urządzenie wyposażyć w nowy filtr HEPA. 

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty