Filtr kasetowy węglowy o wymiarach 480x190x40 pasujący do rekuperatorów WANAS:

  • 350 V/2
  • 350 H/2

Filtr do oczyszczania powietrza pobieranego z zewnątrz budynku

ZASTOSOWANIE: Filtry węglowe mogą być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5. Cechą charakterystyczną filtrów z włókniną węglową jest redukcja zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Mają zastosowanie głównie w okresie grzewczym. Polecane są dla użytkowników rekuperatorów w których sąsiedztwie znajdują się domy/budynki opalane paliwami stałymi.

Filtry są zamiennikami, nazwy producentów i marek zostały użyte w celu identyfikacji produktu.

Filtry Wanas w naszej ofercie przeznaczone są do rekuperacji i wentylacji. Filtry Wanas idealnie pasują do rekuperatorów Wanas, jak również central wentylacyjnych firmy Wanas. Każdy filtr Wanas w naszej ofercie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i jak najlepiej przystosowany do pełnienia swoich podstawowych zadań. Posiadamy w naszej ofercie filtry Wanas płaskie oraz kasetowe. Posiadamy filtry Wanas w różnych wersjach, jak i rożnych rozmiarach, zatem każdy z posiadaczy central firmy Wanas bądź rekuperatorów znajdzie produkt odpowiadający swoim oczekiwaniom. Aby filtry spełniały swoje zadania każdy filtr Wanas systematycznie trzeba wymieniać na nowy.  

Czyste powietrze jest priorytetem dla wielu z nas, a w szczególności dla alergików. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na zamontowanie rekuperatora. Obecnie popularne są już nie tylko w budynkach przemysłowych, ale także w domach.

Rekuperatory firmy Wanas dedykowane są zarówno do budynków jednorodzinnych, jak i usługowych. Nowoczesna technologia wykorzystana przy ich konstruowaniu pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą internetu.

Filtry do Wanas są różnorodne. Przeznaczone są do rekuperacji i wentylacji powietrza. W ofercie filtrów znajdziemy zarówno te standardowe, jak i filtr do Wanas posiadający wkład węglowy.

Szeroka oferta, którą prezentujemy gwarantuje, że każdy klient znajdzie u nas filtr do Wanas, który będzie spełniał jego oczekiwania. Posiadamy zarówno wkłady płaskie, jak i kasetowe. Każdy filtr do Wanas prezentowany na naszej stronie wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Systematycznie wymieniany, z pewnością, będzie doskonale spełniał swoje funkcje.

Jak często należy wymieniać filtr Wanas?

Jak często wymieniać filtr Wanas w rekuperatorze? Pytanie to zadaje większość klientów. Najodpowiedniejszą odpowiedzią na to pytanie będzie: filtr Wanas wymieniamy kiedy się zabrudzi. U każdego ten proces następuje w odmiennym tempie. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stopnia zabrudzenia filtr Wanas.

Rekuperacja jest jednocześnie efektywnym i oszczędnym sposobem na świeże powietrze w domu o każdej porze roku, bez otwierania okien. Jest to nowoczesny i najbardziej zaawansowany sposób wentylacji budynków z wykorzystaniem filtry Wanas. Mechaniczna, zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z dodatkową funckją odzysku ciepła niesie ze sobą wiele zalet. System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, czyli na rekuperatorze wyposażonym w filtry Wanas, którego centrum stanowi wymiennik ciepła. W zależności od rodzaju wymiennika, rozróżnia się kilka rodzajów rekuperatorów z różnymi stopniami odzysku ciepła.

 W systemie rekuperacji powietrze, które  jest nawiewane do domu przechodzi przez filtry Wanas. Powietrze, zanim trafi do pomieszczeń, przechodzi przez filtry umieszczone wewnątrz rekuperatora przy wymienniku, które oczyszczają nawiewane powietrze zatrzymując większość zanieczyszczeń, takich jak insekty, pył i kurz.

W zależności od miejsca zamieszkania i czystości występującego tam powietrza, filtr Wanas może brudzić się z różną szybkością. Nie znaczy to oczywiście, że mieszkając na wsi bądź pod lasem klient będzie w na tyle komfortowej sytuacji, że jego filtr Wanas będzie brudził się wolniej. Zanieczyszczenia zapychające nasz filtr mogą mieć bowiem pochodzenie organiczne. Czystość filtr Wanas należy sprawdzać nie rzadziej niż raz na 3 miesiące. Zabrudzone filtry w rekuperatorze znacznie osłabiają przepływ powietrza, zarówno tego nawiewanego jak i wywiewanego. Nie spełniają także swojej podstawowej roli, czyli nie oczyszczają powietrza w taki sposób, w jaki mogłyby to robić gdyby były czyste. Obciążone kurzem wentylatory mogą również ulec awarii. Filtry więc wymieniać należy obowiązkowo.

Dbanie o czyste powietrze jest trendem, który z roku na rok zyskuje na popularności. Rekuperatory powierza montowane są już nie tylko w budynkach przemysłowych czy handlowo usługowych, ale także w domach jednorodzinnych. Głównym elementem, który umożliwia sprawne oczyszczanie powietrza wtłaczanego do pomieszczania jest filtr do Wanas. Filtr do Wanas pomaga wytworzyć świeżą i zdrową atmosferę wewnątrz budynku. Czyste powietrze jest wartością, na której zależy każdemu z nas. Filtr do Wanas skutecznie oczyszcza wtłaczanie do instalacji powietrze z nieczystości takich jak pyłki i kurze co ma szczególną wartość dla ludzi cierpiących na alergie. Filtr do Wanas sprawia, że powietrze transportowane do wnętrza domu jest czyste i przyjazne dla mieszkańców. Filtr do Wanas zapewnia ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, które może negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz na całą instalację znajdującą się w naszym domu. Filtr do Wanas wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.Posiada także stalową ramkę, która zapewnia stabilność całej konstrukcji.

W domach nazywanych energooszczędnymi coraz częściej używa się wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. System działa za pomocą centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej, wymiennika ciepła oraz filtr Wanas. Taki system pozwala nam na ograniczenie ubytków ciepła w domu, a także uzyskanie świeżego powietrza dzięki, przeznaczonym do tego, filtry Wanas. W niewielkich centralach wentylacyjnych z filtr Wanas, przeznaczonych do domów jednorodzinnych najpopularniejszymi wymiennikami ciepła są krzyżowe i przeciwprądowe. Krzyżowy zbudowany jest z metalowych bądź plastikowych przylegających do siebie paneli. Pomiędzy panelami pozostają wąskie szczeliny, przez połowę z nich pływnie zimne powietrze, a przez połowę ciepła. Taki system pozwala na utrzymanie ciepła w domu, a filtry Wanas umożliwiają oczyszczenie go z wszelkich drobnoustrojów. Rekuperator z filtr Wanas pozwala na zaoszczędzenie energii, co jest głównym powodem, dla którego stosuje się wentylację z odzyskiem ciepła. Umożliwia także stałą wydajność wymiany powietrza, której nie osiągniemy bez zastosowania wentylatorów. Poza tym dzięki rekuperatorowi z filtry Wanas w trakcie zimy nie odczuwamy przeciągów.

Pierwszym krokiem do uzyskania świeżego i zdrowego powietrza w domu to zainstalowanie rekuperatora z filtr do Wanas. Decydując się na ten rodzaj wentylacji należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o swoje urządzenie. Wiąże się to z regularną kontrolą oraz wymianą filtr do Wanas. Bez regularnej wymiany nie uzyskamy powietrza o takiej jakości, jakiej pragniemy. Każdy posiadać central wentylacyjnych powinien o niej pamiętać. Dostępne na rynku rekuperatory posiadają udogodnienia w postaci czujników sygnalizujących konieczność wymiany filtr do Wanas. Dbanie o wymianę kaset filtracyjnych chroni elementy rekuperatora, takie jak wymiennik ciepła, przed zabrudzeniem, które może doprowadzić do uszkodzenia i konieczności naprawy urządzenia, tak więc odpowiednio częsta wymiana jest ważna również ze względów ekonomicznych. Zabrudzony filtr do Wanas zwiększa opór i tym samym prowadzi do większego poboru mocy i zwiększonej intensywności pracy.

Filtr Wanas dostępny w naszym sklepie jest filtrem kieszeniowym. Dostępne są modele filtry Wanas o skuteczności filtracji od M do G. Warto dobrać je w zależności od swoich preferencji i stopnia zanieczyszczenia okolicy. Posiadamy także filtr Wanas z wkładem węglowym o skuteczności filtracji G4. Filtry Wanas kieszeniowe są wyjątkowo skuteczne w oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Wymiana filtr Wanas powinna być uzależniona od wskazań producenta. Odpowiednio częsta wymiana filtry Wanas zapewni nam nie tylko czyste, ale i zdrowe powietrze w naszym domu. W celu zapoznania się ze specyfikacją produktów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W opisie każdego produktu wyszczególnione są jego parametry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą filtr do Wanas. Oprócz modeli klasycznych, takich jak, kieszeniowe, płaskie oraz kasetowe, oferujemy Państwu również możliwość zakupu filtr do Wanas z wkładem węglowym, który wyjątkowo skutecznie oczyszcza nasze powietrze i eliminuje z niego wszelkie alergeny. Pamiętajmy o tym, że dbanie o zdrowe powietrze z filtr do Wanas jest gwarancją naszego dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Szczególną wagę do jakości powietrza wokół siebie powinny przykładać alergicy.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty