Filtr kieszeniowy o wymiarach 592x592x600 mm, 

Filtr kieszeniowy służy do oczyszczania powietrza w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych. Cechuje się wysoką wydajnością przy niskich spadkach ciśnień dlatego też może być stosowany w biurach, szkołach, szpitalach, teatrach, basenach, centrach handlowych, hotelach, lakierniach, zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, maszynowego i elektronicznego.

Najważniejszą kwestią w przypadku zamawiania filtr kieszeniowy jest odpowiedni dobór długości kieszeni oraz ich ilości. Zamawianie filtra z większą liczbą kieszeni jest bardziej kosztowne, jednakże w perspektywie czasu opłacalne, ponieważ zwiększa się wtedy powierzchnia filtracji, maleją opory początkowe i znacznie wzrasta żywotność filtra.

Filtr kieszeniowy jest bardzo popularny. Są to filtry zbudowane na ramce wykonanej z plastiku bądź metalu. Składają się z sekwencji kieszeni filtrującego medium. Pozostają one jak najbardziej swobodne. Filtr kieszeniowy stosowany jest w urządzeniach klimatyzujących jak i także w urządzeniach wentylujących. Sprawdza się idealnie w modułowych klimatyzacyjnych centralach, nawiewno-wyciągowych oraz nawiewnych. Do stworzenia materiału filtrującego użyto syntetycznych włókien. Filtr kieszeniowy może być stosowany zarówno jako filtr dokładny jak i wstępny. Jeśli chodzi o filtry dokładne, to aby spełnić normy wyznaczone mają one filtrującego materiał o stożkowej porowatości. Oprócz tego sama rama filtra może zostać oklejona dodatkowo uszczelką. Podnosi to szczelność filtr kieszeniowy dokładny.

Istnieje kilka rodzajów filtrów kieszeniowych. Pierwszy z nich to filtr kieszeniowy klasy G3 i G4. Te filtry są przeznaczone do stosowania jako stopień pierwszy do oczyszczania w systemach zarówno ogrzewania jak i także wentylacji czy klimatyzacji. Właściwości odfiltrowywania pyłów umożliwiają nam stosowanie ich zarówno w przemyśle jak i w domu.

Drugi rodzaj filtrów to filtr kieszeniowy klas M5, F7, F8, F9. Materiał filtrujący jest wykonany ze włókien syntetycznych lub szklanych. Zostały one specjalnie splecione oraz zaprojektowane tak, aby zapewnić niski początkowy opór, a następnie bardzo wysoką wydajność czyszczenia powietrza. Włókna grube zatrzymują cięższe oraz większe cząsteczki w strumieniu powietrza. Zaś włókna drobne znacznie mniejsze cząstki pyłu. Dodatkowo nadają wysoką klasę sprawności danemu filtrowi. Filtracyjny materiał pokryty jest cienką warstwą włókniny. Zwiększa ona znacznie wytrzymałość oraz także sprawność filtra.

Oceń 
Klient
2017-04-11

Ocena

dobry produkt w dobrej cenie

Napisz swoją recenzję !

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty