Filtr kieszeniowy o wymiarach 592x592x600 mm, 

Filtr kieszeniowy służy do oczyszczania powietrza w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych. Cechuje się wysoką wydajnością przy niskich spadkach ciśnień dlatego też może być stosowany w biurach, szkołach, szpitalach, teatrach, basenach, centrach handlowych, hotelach, lakierniach, zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, maszynowego i elektronicznego.

Najważniejszą kwestią w przypadku zamawiania filtr kieszeniowy jest odpowiedni dobór długości kieszeni oraz ich ilości. Zamawianie filtra z większą liczbą kieszeni jest bardziej kosztowne, jednakże w perspektywie czasu opłacalne, ponieważ zwiększa się wtedy powierzchnia filtracji, maleją opory początkowe i znacznie wzrasta żywotność filtra.

Filtr kieszeniowy jest bardzo popularny. Są to filtry zbudowane na ramce wykonanej z plastiku bądź metalu. Składają się z sekwencji kieszeni filtrującego medium. Pozostają one jak najbardziej swobodne. Filtr kieszeniowy stosowany jest w urządzeniach klimatyzujących jak i także w urządzeniach wentylujących. Sprawdza się idealnie w modułowych klimatyzacyjnych centralach, nawiewno-wyciągowych oraz nawiewnych. Do stworzenia materiału filtrującego użyto syntetycznych włókien. Filtr kieszeniowy może być stosowany zarówno jako filtr dokładny jak i wstępny. Jeśli chodzi o filtry dokładne, to aby spełnić normy wyznaczone mają one filtrującego materiał o stożkowej porowatości. Oprócz tego sama rama filtra może zostać oklejona dodatkowo uszczelką. Podnosi to szczelność filtr kieszeniowy dokładny.

Istnieje kilka rodzajów filtrów kieszeniowych. Pierwszy z nich to filtr kieszeniowy klasy G3 i G4. Te filtry są przeznaczone do stosowania jako stopień pierwszy do oczyszczania w systemach zarówno ogrzewania jak i także wentylacji czy klimatyzacji. Właściwości odfiltrowywania pyłów umożliwiają nam stosowanie ich zarówno w przemyśle jak i w domu.

Drugi rodzaj filtrów to filtr kieszeniowy klas M5, F7, F8, F9. Materiał filtrujący jest wykonany ze włókien syntetycznych lub szklanych. Zostały one specjalnie splecione oraz zaprojektowane tak, aby zapewnić niski początkowy opór, a następnie bardzo wysoką wydajność czyszczenia powietrza. Włókna grube zatrzymują cięższe oraz większe cząsteczki w strumieniu powietrza. Zaś włókna drobne znacznie mniejsze cząstki pyłu. Dodatkowo nadają wysoką klasę sprawności danemu filtrowi. Filtracyjny materiał pokryty jest cienką warstwą włókniny. Zwiększa ona znacznie wytrzymałość oraz także sprawność filtra.

Filtr kieszeniowy w klasach M6÷F9 stosowany jest m.in. jako pierwszy i drugi stopień filtracji w zakładach produkcyjnych o zaostrzonych rygorach czystości powietrza. Filtr kieszeniowy najczęściej spotykany jest w ramce metalowej 25 mm lub 20 mm. Możliwe jest również wykonanie filtr kieszeniowy w ramce z tworzywa sztucznego, której ogromną zaletą jest kompletna utylizacja. Poszczególne klasy filtracji określają stopień oczyszczania powietrza. Powietrze przechodzące przez filtr kieszeniowy pozbawione zostaje nadmiernej wilgotności, alergenów, związków chemicznych, zanieczyszczeń oraz kurzu. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła umożliwia filtrację nawiewanego powietrza.

Filtry kieszeniowe dostępne w naszym sklepie charakteryzują się trwałością i skutecznością. Znajdą Państwo u nas elementy odpowiednie dla urządzeń marek, takich jak, Systemair, Salda czy Komfovent. Filtry kieszeniowe proponowane przez nas mają skuteczność filtracji od M do F. Warto je dobierać w zależności od ilości zanieczyszczeń powietrza w miejscu, w którym mieszkamy. Filtr kieszeniowe charakteryzują się także różną długością kieszeni, od 200 do 635, warto więc przy doborze filtrów zwrócić uwagę jakiej długości kieszenie posiada produkt i jakie, w tej kwestii, są wskazania producenta naszej centrali.

Oceń 
Klient
2017-04-11

Ocena

dobry produkt w dobrej cenie

Napisz swoją recenzję !

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty