ZASTOSOWANIE: Filtry węglowe mogą być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5. Cechą charakterystyczną filtrów z włókniną węglową jest redukcja zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Mają zastosowanie głównie w okresie grzewczym. Polecane są dla użytkowników rekuperatorów w których sąsiedztwie znajdują się domy/budynki opalane paliwami stałymi.

Każdemu z nas zależy na skutecznym oczyszczeniu wody, której używamy na co dzień. Idealny do tego celu jest filtr węglowy, który charakteryzuje się skutecznością w eliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Filtr węglowy polecany jest głównie dla ludzi mieszkających w sąsiedztwie domów opalanych paliwami stałymi. Zastosowanie znajdują głównie w okresie grzewczym.

Filtracja w trakcie, której stosowany jest węgiel aktywny wykorzystywana jest głównie do poprawy jakości wody do picia, głównie jej smaku zapachu i barwy. Węgiel aktywny zatrzymuje znajdujące się w wodzie koloidy, chlor i jego pochodne, substancje organiczne, fenole oraz podobne związki wpływające na barwę, zapach i smak wody.

Filtr węglowy wykorzystywany jest nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle. Może uzdatniać dla obiegów chłodniczych, instalacji przemysłowych i domowych, obiektów usługowych, jako układ zabezpieczający instalacje membranowe przed utleniaczami.

Węgiel jest substancją mającą długą historie jako medium wykorzystywane do wchłaniania zanieczyszczeń, i prawdopodobnie jest najsilniejszym pochłaniaczem znanym człowiekowi. Pół kilograma aktywowanego węgla jest w stanie faktycznie wchłonąć tysiące różnych związków chemicznych. Węgiel aktywowany wykorzystywany w filtr węglowy jest bardziej elektrododatni, co powoduje, że jeszcze lepiej zatrzymuje zanieczyszczenia i związki chemiczne Zawarte w wodzie zanieczyszczenia przepływające przez pozytywnie naładowany węgiel aktywny są przyciągane do jego powierzchni.

Filtr węglowy wykorzystywany w gospodarstwach domowych zawiera granulowany węgiel aktywny lub sproszkowane bloki węgla aktywnego. Z dwóch sposobów to właśnie bloki węgla aktywnego wykorzystywane w filtr węglowy mają większy współczynnik usuwania zanieczyszczeń z wody. Na efektywność filtr węglowy ma wpływ przede wszystkim ilość węgla w urządzeniu oraz to jaki czas filtrowana woda spędza w kontakcie z węglem. Im mniejszy przepływ wody przez filtr, tym więcej kontaktu z nim będą miały zanieczyszczenia. Dzięki temu absorbcja będzie bardziej skuteczna.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty