ZASTOSOWANIE: Filtry węglowe mogą być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5. Cechą charakterystyczną filtrów z włókniną węglową jest redukcja zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Mają zastosowanie głównie w okresie grzewczym. Polecane są dla użytkowników rekuperatorów w których sąsiedztwie znajdują się domy/budynki opalane paliwami stałymi.

Każdemu z nas zależy na skutecznym oczyszczeniu wody, której używamy na co dzień. Idealny do tego celu jest filtr węglowy, który charakteryzuje się skutecznością w eliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Filtr węglowy polecany jest głównie dla ludzi mieszkających w sąsiedztwie domów opalanych paliwami stałymi. Zastosowanie znajdują głównie w okresie grzewczym.

Filtracja w trakcie, której stosowany jest węgiel aktywny wykorzystywana jest głównie do poprawy jakości wody do picia, głównie jej smaku zapachu i barwy. Węgiel aktywny zatrzymuje znajdujące się w wodzie koloidy, chlor i jego pochodne, substancje organiczne, fenole oraz podobne związki wpływające na barwę, zapach i smak wody.

Filtr węglowy wykorzystywany jest nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle. Może uzdatniać dla obiegów chłodniczych, instalacji przemysłowych i domowych, obiektów usługowych, jako układ zabezpieczający instalacje membranowe przed utleniaczami.

Węgiel jest substancją mającą długą historie jako medium wykorzystywane do wchłaniania zanieczyszczeń, i prawdopodobnie jest najsilniejszym pochłaniaczem znanym człowiekowi. Pół kilograma aktywowanego węgla jest w stanie faktycznie wchłonąć tysiące różnych związków chemicznych. Węgiel aktywowany wykorzystywany w filtr węglowy jest bardziej elektrododatni, co powoduje, że jeszcze lepiej zatrzymuje zanieczyszczenia i związki chemiczne Zawarte w wodzie zanieczyszczenia przepływające przez pozytywnie naładowany węgiel aktywny są przyciągane do jego powierzchni.

Filtr węglowy wykorzystywany w gospodarstwach domowych zawiera granulowany węgiel aktywny lub sproszkowane bloki węgla aktywnego. Z dwóch sposobów to właśnie bloki węgla aktywnego wykorzystywane w filtr węglowy mają większy współczynnik usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Na efektywność filtr węglowy ma wpływ przede wszystkim ilość węgla w urządzeniu oraz to jaki czas powietrze spędza w kontakcie z węglem.

Filtr węglowy, który służy do oczyszczania powietrza jest skonstruowany z odpowiednio przygotowanego węgla aktywnego zamkniętego w obudowie. Aby był skuteczny w oczyszczaniu powietrza musi charakteryzować się odpowiednią granulacją. Chcąc zachować jak najmniejszą oporność powietrza uwagę skupia się zarówno na wielkości, jak i kształcie granulek w filtr węglowy. Optymalny kształt to niewielki walec o średnicy mniejszej od długości. Obudowa filtr węglowy zapewnia jak najlepsze rozłożenia granulek węgla aktywnego na powierzchni filtra. Dzięki temu zabiegowi powietrze może mieć do nich swobodny dostęp na jak największej powierzchni. Węgiel aktywny to substancja, która zbudowana jest głównie z węgla-pierwiastka. Wysoka skuteczność jest związana z porowatą budową dzięki której węgiel aktywowany ma dużą powierzchnię, na której może dochodzić do zatrzymywania i absorbcji zanieczyszczeń. 1g węgla aktywnego może posiadać powierzchnię rozwiniętą wielkości połowy boiska do piłki nożnej.

W naszej ofercie znajdą Państwo filtr węglowy kasetowy z metalową, ocynkowaną ramą, która zapewnia stabilność całej konstrukcji. Metalowe ramy są także bardzo proste w czyszczeniu, wystarczy do tego dedykowany środek oraz miękka szmatka. Filtr węglowy dostępny w naszej ofercie dopasowany jest do producentów, takich jak, Wanas, Komfovent oraz Salda. Filtr węglowy znajdą Państwo w skuteczności filtracji od M do G. Oprócz całych konstrukcji nasz sklep internetowy zapewnia także same wkłady do filtrów, jeżeli urządzenie zapewnia możliwość wymiany wkładu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty