ZASTOSOWANIE: Filtry węglowe mogą być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5. Cechą charakterystyczną filtrów z włókniną węglową jest redukcja zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Mają zastosowanie głównie w okresie grzewczym. Polecane są dla użytkowników rekuperatorów w których sąsiedztwie znajdują się domy/budynki opalane paliwami stałymi.

Każdemu z nas zależy na skutecznym oczyszczeniu wody, której używamy na co dzień. Idealny do tego celu jest filtr węglowy, który charakteryzuje się skutecznością w eliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, węglowodorów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Filtr węglowy polecany jest głównie dla ludzi mieszkających w sąsiedztwie domów opalanych paliwami stałymi. Zastosowanie znajdują głównie w okresie grzewczym.

Filtracja w trakcie, której stosowany jest węgiel aktywny wykorzystywana jest głównie do poprawy jakości wody do picia, głównie jej smaku zapachu i barwy. Węgiel aktywny zatrzymuje znajdujące się w wodzie koloidy, chlor i jego pochodne, substancje organiczne, fenole oraz podobne związki wpływające na barwę, zapach i smak wody.

Filtr węglowy wykorzystywany jest nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle. Może uzdatniać dla obiegów chłodniczych, instalacji przemysłowych i domowych, obiektów usługowych, jako układ zabezpieczający instalacje membranowe przed utleniaczami.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty