Liniowy filtr mechaniczny (sedymentacyjny) stosowany do wstępnej filtracji wody w zabudowanych filtrach odwróconej osmozy oraz akwarystycznych systemach uzdatniania wody.

Filtr L-PS posiada zakończenie stosowane w większości spotykanych na polskim rynku filtrach osmotycznych - wewnętrzne otwory 1/4 cala, w które wkręca się złączki montażowe, uszczelniając połączenie taśmą teflonową.

Liniowe filtry mechaniczne w zależności od miejsca zastosowania, mogą służyć jako filtry wstępne (np. w zabudowanych systemach nLine, Water Life i For Life) oraz jako filtry końcowe, zabezpieczające instalację wodną przed drobinami złóż, które mogą wydostać się z wkładów uzdatniających (np. węglowych) i specjalistycznych (np. zmiękczających).

W przypadku gdy filtr zamontowany jest przed membraną (systemy zabudowane), zalecana jest wymiana po 3 miesiącach, jednak nie rzadziej niż co pół roku. W przypadku gdy filtr zamontowany jest na końcowym etapie uzdatniania wody, wkład można wymieniać nie rzadziej niż co rok.

 

Parametry:
Długość: ok. 25 cm
Średnica: ok. 5 cm
Maksymalne ciśnienie pracy: 8,5 bar
Maksymalna temperatura pracy: 38 st. C
Maksymalna żywotność: 7,5 tys. litrów
Maksymalna wydajność: 4 l/min

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty