Promieniowanie wytwarzane przez wkład z bioceramiką nazywane jest „światłem życia”, ponieważ właśnie dzięki niemu możliwy jest rozwój organizmów żywych.

 

Promieniowanie w głębokiej podczerwieni (Far Infrared Radiation) wytwarzane przez wkład AC-IL-BIO-PVF, często ze względu na swoje właściwości nazywane jest "światłem życia”. Woda przepływająca przez wkład z materiałem bioceramicznym, ma pozytywny wpływ na ludzi, zwierzęta i rośliny, poprzez uaktywnienie komórek somatycznych, stymulujących krążenie krwi i poprawiających metabolizm.

Główne działanie wkładu bioceramicznego sprowadza się do:

  • poprawy smaku i zapachu wody
  • polepszenia metabolizmu ludzi, zwierząt i roślin
  • zwiększenia poziomu oraz rozpuszczalności tlenu
  • aktywacji cząsteczek wody w organizmie ludzkim
  • usuwania tłuszczu, związków chemicznych, toksyn z krwi oraz innych zanieczyszczeń z organizmu
  • zmniejszenia poziomu kwasowości w organizmie
  • usprawniania systemu nerwowego

Zalecany okres użytkowania: około 12 miesięcy

 

Promieniowanie FarInfrared wytwarzane przez wkład AC-­IL-­BIO jest nazywane "światłem życia", ponieważ właśnie dzięki niemu możliwy jest rozwój organizmów żywych. Promieniowanie w dalekiej podczerwieni, popularnie nazywane FIR (ang. Far Infrared Rays), jest niewidocznym promieniowaniem o długości fal od 4 do 1000 mikronów. Dlatego też FIR bywa nazywany "światłem niewidzialnym". Promienie FIR mają także wpływ na ludzi. Ciało człowieka składa się z około 70 % wody. Promieniowanie FIR umożliwia aktywację, odnowę, reaktywację, rozwój i wzmocnienie wielu organów, które absorbują promienie FIR. Ostatnie badania w dziedzinie biotechnologii doniosły, że promieniowanie w dalekiej podczerwieni odgrywa bardzo ważną rolę we wzroście organizmów żywych. Z tego też powodu, promieniowanie to jest nazywane "promieniowaniem bioenergetycznym". Wszystkie organizmy żywe mają w sobie wodę i proteiny. Cząsteczki wody przez cały czas drgają. Jeśli cząsteczki wody podda się działaniu promieniowania o długości fali 8­10 mikronów (jest to długość drgań cząsteczek wody), to można wtedy zaobserwować zjawisko rezonansu. Pod wpływem tego woda zostaje zjonizowania na OH ­ i H +. Jonizacja ta nosi nazwę aktywacji wody. Obecność aktywowanej wody w organizmie ludzkim podnosi metabolizm i przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. System wymiany płynów ustrojowych ma ogromne znaczenie dla wielu organów ludzkiego ciała. Szczególnie system mikro­cyrkulacji. Zakłócenia w tym systemie powodują powstawanie różnych dolegliwości. FIR przenikając przez ciało wzmacnia go. Reguluje to przepływ krwi w naczyniach, które wcześniej zostały zablokowane przez skrzepy krwi. Równocześnie dostarcza ciału sił witalnych. Zdrowie człowieka zależy przede wszystkim od dostarczanych mu niezbędnych pierwiastków. Pierwiastki te dostarczają potrzebną do życia energię i budulca do budowy komórek. Podczas przetwarzania tych pierwiastków powstają w organizmie szkodliwe produkty przemiany materii, które muszą być wydalane z komórek. Proces ten nazywamy metabolizmem. Wielkość metabolizmu jest wyznacznikiem ogólnie pojętego zdrowia. Transport życiodajnych pierwiastków jest uzależniony od prawidłowego krążenia krwi i tak samo ważny dla człowieka jak usuwanie szkodliwych substancji. Promienie FIR poprzez usprawnienie krążenia krwi pomaga w osiągnięciu prawidłowego metabolizmu. A to prowadzi do zwiększenia witalności i energii.

Dane techniczne:

- wymiary - 254 x 52 (mm)
- średnica gwintu - 1/4"
- wydajność - 250 litrów / 24h
- temp. pracy - 2°C x 45°C
- żywotność* - do 12 m-cy

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty