Wkład zmiękczający wodę, stosowany w przepływowych systemach uzdatniania wody oraz w obudowach filtrów narurowych standardu 10 cali. Instalowany w celu obniżenia stężenia jonów żelaza, co przekłada się na redukcję zjawiska rdzawego nalotu w wodzie oraz osadzania się kamienia kotłowego w instalacji i armaturze oraz sprzęcie AGD. Sole żelaza negatywnie wpływają na jakość pranych tkanin jak również podrażniają skórę.

Wkład WOD10-PVF ma standardowe wymiary, które pozwalają na stosowanie go w całej gamie filtrów wody (również innych producentów). Z uwagi na żywotność a przede wszystkim wydajność, wkład instalowany jest głównie przed pojedynczymi punktami pobierania wody (np. w filtrze podzlewozmywakowym typu FS2/FS3).  

Wkład odżelaziający korzystnie wpływa na ochronę instalacji wodnej oraz armatury i sprzętu AGD (ograniczenie zjawiska kamienia kotłowego itp).

Żywotność wkładu: do 1 tys. litrów. (2-3 miesiące w zależności od jakości wody)
Wysokość: 10 cali
Średnica: 2,5 cala

Głównym zadaniem filtra odżelaziającego jest redukowanie stężenia jonów żelaza w wodzie. W ten sposób obniża się stężenie siarkowodoru oraz eliminuje się metaliczny zapach i posmak wody.

Filtr odżelaziający, inaczej zmiękczający, wodę stosowanych jest w stosowany jest w systemach uzdatniania wody. Ma na celu jej zmiękczenie, co przekłada się na redukcję zjawiska rdzawego nalotu w wodzie oraz osadzania się kamienia w sprzęcie AGD oraz instalacji wodnej.

Sole żelaza wpływają negatywnie nie tylko na skórę, która po użyciu takiej wody się wysusza, ale także na jakość tkanin pranych w takiej wodzie. Filtr odżelaziający jest żywotny i wydajny, dlatego też instalowany jest głównie przed pojedynczymi punktami pobierania wody jak zlewozmywak czy prysznic.

Woda jest bardzo ważnym elementem naszego życia, dzięki filtrowi odżelaziającemu będziemy mieli szansę poprawić komfort codziennego korzystania z niej. Nasza skóra nie będzie już taka sucha, pranie wyprane po zmiękczeniu wody będzie bardziej delikatne, a sprzęty AGD nie będą tak szybko zachodzić kamieniem.

Czy warto stosować filtr odżelaziający?

Zarówno odżelazianie wody jak i filtracja są tematami bardzo popularnymi w ostatnich czasach. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na taki krok. Jednakże zanim zakupimy filtr odżelaziający warto na początek sprawdzić czy rzeczywiście zmagamy się z problemem jakim jest żelazo w wodzie – jeśli zauważymy w naszym domu, na zlewie bądź w toalecie, rdzawe zacieki jest to oznaka nadmiaru żelaza w wodzie.

Filtr odżelaziający powinniśmy dopasować na podstawie wyników analizy wody. W innym razie nie będzie on dopasowany do naszej sieci wodociągowej i może to skutkować problemami. Żelazo w wodzie jest w nadmiarze szkodliwe dla naszego organizmu, może odkładać się w tkankach i powodować dodatkowo suchość skóry i stany zapalne w jej obrębie. Filtry odżelaziający różni się pomiędzy sobą producentem oraz wymiarami. Są one idealnym wyjściem w przypadku osób skłonnych do alergii oraz chorujących na choroby skóry.

W wodzie występuje wiele związków, takich jak, żelazo czy managan. Mają one szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i instalację wodną w naszym domu. Powodują zarastanie instalacji, zażółcenie urządzeń sanitarnych i domowych. Zbyt wysoki poziomu żelaza powoduje zwiększenie ryzyka zawału serca lub powstawanie nowotworów a przedawkowanie manganu może prowadzić do demencji, schizofrenii, pogłębienia choroby Parkinsona. Filtr odżelaziający może nam pomóc w dbaniu o nasze gospodarstwo domowe.

Co daje nam filtr odżelaziający?

Dzięki filtr odżelaziający w naszej wodzie następuje spadek barwy i mętności wody, prana odzież nie ulega dzięki temu zniszczeniu. Na urządzeniach sanitarnych nie powstają ciemne i ciężkie do usunięcia zacieki. Następuje ograniczenie masowego rozwoju bakterii żelazistych. Ustaje efekt zarastania żelazem przewodów, wodomierzy i instalacji domowej co zabezpiecza armaturę i instalację przed zamuleniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Co dla nas ważne, poprawia się także smak i zapach wody.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Powiązane produkty