Okap to bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Dzięki niemu powietrze oczyszcza się z oparów powstałych podczas gotowania , a także usuwany jest nadmiar wilgoci i zapachy kulinarne.
Sercem okapu jest odpowiednio dobrany filtr. Jednymi z najpopularniejszym i najczęściej wybieranymi są filtry węglowe. Dzięki działaniu cząsteczek węgla aktywnego, stosowanie filtrów do okapów kuchennych zapewnia najwyższy stopień pochłaniania zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Regularne używanie okapu z odpowiednim filtrem to gwarancja, że w kuchni, jak i w całym domu unosić się będzie tylko kuszący aromat przyrządzanych potraw. 

Oferujemy filtry do okapów w świetnych cenach. Są łatwe w montażu i pasują do urządzeń takich marek jak AMICA, MASTERCOOK, TEKA oraz wiele innych. Aby pochłaniacz zachował maksymalną wydajność i efektywność pracy, a cała instalacja pracowała bez zastrzeżeń przez długi okres czasu, należy dokonywać regularnej wymiany zainstalowanych w nim filtrów. W przypadku standardowej eksploatacji pochłaniacza, wkład należy wymieniać co 3-4 miesiące.

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania na temat tej serii produktów oraz dobiorą odpowiedni filtr.

Kuchnia to serce domu. Spędzając w niej wiele czasu chcielibyśmy cieszyć się nie tylko dobrym jedzeniem, ale także przyjemnymi zapachami, które niestety nie zawsze wiążą się z gotowaniem. Częste gotowanie wiąże się z oparami i nadmiarem wilgoci, które towarzyszą przyrządzaniu naszych ulubionych potraw.

Dlatego tak ważne jest nie tylko dobranie do naszej kuchni odpowiedniego pochłaniacza, ale także filtrów do okapu. Odpowiednie dopasowane filtry do okapu zneutralizują nieprzyjemne zapachy oraz pomogą nam pozbyć się z kuchni nadmiaru wilgoci wytwarzanej podczas gotowania.

Jeżeli naszym głównym celem jest neutralizacja zapachów możemy zdecydować się na filtry do okapu wyposażone we wkład węglowy, który dzięki działaniu aktywnego węgla zneutralizuje nieprzyjemne zapachy unoszące się w naszej kuchni.

Okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Podczas gotowania wytwarzamy wiele oparów i zapachów, których nie chcemy czuć przez następne parę dni. Okap oczyszcza powietrze z wszelkich woni i oparów powstałych podczas gotowania, a ponadto usuwa z pomieszczenia nadmiar wilgoci.

Odpowiednio dobrany filtr do okapu pochłania nie tylko wilgoć, ale także nieprzyjemne zapachy. Filtr do okapu z wkładem węglowym będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które skutecznie chcą się pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Zawarty w nim węgiel neutralizuje nieprzyjemne bądź zbyt intensywne zapachy unoszące się w naszej kuchni.

Oferowane przez nas filtry do okapu są łatwe w montażu i wydajne. Jeżeli chcemy, aby pochłaniacz zachował maksymalną wydajność i efektywność, musimy pamiętać o regularnej wymianie zainstalowanych w nim filtrów do okapu. Przy standardowej eksploatacji, filtry do okapu należy wymieniać wkład co 3-4 miesiące. Obecnie coraz więcej pochłaniaczy wyposażonych jest we wskaźnik pokazujący nam poziom zużycia filtra. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż jest to cenna wskazówka sygnalizująca, kiedy powinniśmy wymienić nasz filtr.

Gotowanie w kuchni wyposażonej w odpowiedni okap staje się przyjemnością. Jego najważniejszym elementem jest filtr do okapu, który oczyszcza powietrze z intensywnych zapachów, nadmiaru pary wodnej oraz drobinek tłuszczu powstających podczas gotowania. Prawidłowe działanie kuchennego okapu uzależnione jest od dobrania odpowiednich filtry do okapu, które będą pasowały do konkretnego urządzenia.

Okapy dostępne na rynku z reguły pracują w dwóch trybach – jako wyciąg lub pochłaniacz. Uzależnione to jest od warunków montażowych w kuchni. W przypadku obu funkcji podstawową rolę w urządzeniu odgrywa filtr do okapu.

Filtry do okapu są jednym z najważniejszych elementów odprowadzających zanieczyszczenia z powietrza w naszej kuchni. Dzieli się je na dwa rodzaje filtry tłuszczowe i filtry węglowe. Pierwszy rodzaj filtry do okapu służy absorbowaniu tłuszczu, który został pochłonięty przez okap. Różnią się pomiędzy sobą wydajnością oraz terminem zużycia, po którego osiągnięciu należy je wymienić.

Filtr do okapu węglowy sprawia, że powietrze w kuchni jest wolne od tłuszczu i zanieczyszczeń. Jego jakość uzależniona jest, m.in., od wielkości kuleczek węgla aktywnego. Aby działał skutecznie należy uruchomić do tuż po rozpoczęciu gotowania bądź smażenia. Filtr do okapu węglowy składa się z niewielkich kuleczek węgla aktywnego o właściwościach absorpcyjnych. Wszelkie opary powstające na przykład podczas gotowania trafiają do filtra. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest czyste i świeże. Montuje się go zazwyczaj na filtrze aluminiowym (służącym do wyłapywania cząsteczek tłuszczu) lub na silniku okapu.